Aukce – nejvyšší cena

Prodej nemovitosti formou aukce

Aukce je soutěž o nejlepšího kupce vaší nemovitosti. Aukce nemovitosti je spravedlivý a transparentní způsob prodeje v případech, kdy o koupi projeví nebo se předpokládá zájem více zájemců. Prodej nemovitosti formou aukce a získání nejvyšší prodejní ceny závisí na dalších faktorech, zejména na schopnosti prezentace nemovitosti prostřednictvím účinných a pokročilých on-line a off-line marketingových nástrojů a prodejních kanálů a tím získání více vážných a bonitních zájemců.

Výhody aukce pro prodávající

Prodávající má jistotu, že jeho nemovitost bude prodána zájemci, který nabídne nejlepší nabídku. Nejlepší nabídka nemusí automaticky znamenat nabídku nejvyšší ceny, ale celkové podmínky, které zájemce o koupi nemovitosti nabídne. Kromě ceny, také nabízené termíny realizace, platební podmínky, požadavky na předání nemovitosti eventuálně další nabídky ze strany zájemce. O tom, která nabídka je nejlepší, rozhoduje výhradně prodávající, kterému jsou všechny nabídky předloženy k rozhodnutí.

Výhody aukce pro kupující

Kupujícím pak aukce zajišťuje rovné podmínky při nákupu nemovitosti v případě, že se sejde více zájemců. Nerozhoduje skutečnost, že zájemce přijde na prohlídku nemovitosti první, ale kvalita jeho nabídky. V případě, že se sejde více zájemců o nemovitost, tak nejsou zájemci o koupi tlačeni v konkurenci dalších zájemců k okamžitému rozhodnutí, ale jsou vyzváni k podání nabídek do stanoveného termínu, který zájemcům poskytuje dostatek času na zralé kupní rozhodnutí.

Oficiální web RE/MAX Česká Republika, Váš partner na trhu s nemovitostmi | Realitní kanceláře RE/MAX

Makléři jsou nezávislí podnikatelé podnikající na základě živnostenského listu. Ochranná známka RE/MAX Elite Reality je provozována společností Real Lives s.r.o., IČ 07036639, se sídlem Šumperk, 17. listopadu 525/9, PSČ 78701, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 74253, a je součástí sítě realitních kanceláří RE/MAX v České republice.